Drobečková navigace

Úvod > O školce

O školce

Mateřská škola Obora je dvoutřídní školka s kapacitou 38 dětí.

Sídlo školky

Nachází uprostřed obce Obora pod významnou památkou - kostelem Archanděla Michaela s farou, naproti obecnímu úřadu. Okolí obce tvoří pole a lesy. Obora je spádovou obcí, která leží 3km od města Kaznějov a 6km od města Plasy. Je jednou z nejvýše položených obcí mikroregionu.

Charakteristika a specifika budovy

Budova MŠ je historická přízemní stavba, složená ze dvou budov spojených spojovací chodbou.

V přední budově je hlavní vchod, šatna pro děti z velké třídy, velká třída a herna, jídelna pro celou MŠ, zdravotně hygienické zařízení a školní kuchyně. V druhé budově je vchod pro děti z malé třídy, šatna, zdravotně hygienické zařízení a třída. V této části MŠ se nachází také relaxační místnost využívaná všemi dětmi MŠ.

V posledních letech byla provedena rekonstrukce hygienického zařízení v přední budově, celá MŠ byla osazena plastovými okny a vchody byly zabezpečeny bezpečnostním systémem s kamerami. V loňském školním roce byl v celé MŠ nahrazen nevyhovující nábytek novým moderním nábytkem, který splňuje požadované normy. Byla zřízena jídelna, díky čemuž mohly být ve velké třídě vytvořeny různé hrací koutky, které umožňují dětem rozmanité aktivity. Z malé herny v druhé budově, kde osvětlení nesplňovalo hygienické normy dle platných předpisů, byla vytvořena relaxační místnost.

Postupně zde chceme vytvořit multisenzorické prostředí (snoezelen). Aktivity v multisenzorickém prostředí pak budou moci využívat nejen děti, ale i zaměstnanci MŠ za účelem fyzického, psychického i sociálního rozvoje.

Zřizovatel

Obec Obora
Obora 199
Tel.: +420 373 332 136